Wojciech Fell, Rozkochać w swej ziemi, „Poznaj swój kraj”, nr 1-3/2008 (549-551), R. LI, s. 57

KOZIRYNEK

... to tytuł kwartalnika wydawanego przez Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych. I chociaż główną jego tematykę stanowi kultura, to w numerze II, jaki trafił do naszej redakcji, znalazły się także artykuły i wspomnienia poświęcone podróżom, „Rozważania na temat wartości podróżowania”, różne jego odcienie i barwy, czy refleksje zatytułowane „Wyksztatciuch na wakacjach” uzupełnia choćby prezentacja prowincji wschodnich, gdzie zdaniem autora Roberta Koncy można znaleźć piękno, radość i spokój.
A później po kilku relacjach i recenzjach artystycznych znów wracamy do „podróży w głąb czasu”, którą tym razem odbywamy przy okazji wizyty w skansenie sądeckim. Łatwiej potem „zrozumieć ikonę”, czy odbyć peregrynację po pograniczu, gdzie egzotyka przeplata się z codziennością, urokliwą, jakiej nie dostrzegamy na co dzień.
Zaskoczył nas „Kozirynek” wysokim poziomem publikacji tak bliskich krajoznawcom. Także reportażami, opowiadaniami, powieścią i fotografiami... Jeśli więc ktoś trafi kiedyś do Radzynia Podlaskiego, niech sięgnie po ten kwartalnik, którego nie powstydziłby się nawet Paryż.