o nas
aktualności
skład
galeria
muzyka
wydawnictwa
kontakt
przyjaciele
historia

    historia...   Trudno nam wszystko opisać, tyle czasu, szmat czasu, dobrego: wypełnionego ludźmi,zdarzeniami, emocjami...
Czytajcie między wierszami, bo przez te lata wydarzyło się wiele...nie do opisania a i czasem do przemilczenia.
Tak o sobie pisaliśmy:
Nic Wielkiego w muzyce wyraża swoje postrzeganie świata... czy idą z prądem czy pod prąd,; opowiadają się za czy wbrew, mają coś do powiedzenia... a powiedzenie tego nie zawsze bywa łatwe, dlatego zespół sięga do różnych estetyk muzycznych od folku poprzez poezję śpiewaną do rytmów reggae i jazz... i niekonwencjonalnie wykorzystuje instrumenty... w tym rownież ludowe i orientalne.
Nic Wielkiego prezentuje własne piosenki i stwarza na swych koncertach niepowtarzalną atmosferę, zyskując uznanie publiczności oraz jurorów festiwali piosenki literackiej. Laureaci wielu konkursów i festiwali, m.in.: "Studenckiego Festiwalu Piosenki" w Krakowie, "Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA" w Warszawie, "Oranżerii" w Radzyniu Podlaskim, "Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK" w Myśliborzu, Festiwalu Piosenki Studenckiej "Łykend" we Wrocławiu, Festiwalu Piosenki Ekologicznej w Józefowie na Roztoczu.
Zespół występował u boku: Andrzeja Poniedzielskiego i Piwnicy Artystycznej "Przechowalnia" w Łodzi, Janka Kondraka i Lubelskiej Federacji Bardów, zespołów Stare Dobre Małżeństwo i Wolna Grupa Bukowina, na benefisach Marka Majewskiego.
Bardzo ciepło wspominamy te, które zagraliśmy
  w doborowym towarzystwie, czyli np. w Łódzkiej Piwnicy Artystycznej "Przechowalnia", na benefisach Marka Majewskiego, które mają miejsce w Hotelu Europejskim w Warszawie. Szczególne miejsce w naszym sercu znalazł Andrzej Poniedzielski, który poprowadził w czerwcu 2000 r. nasz koncert "Trzeci wymiar piosenki" zorganizowany z okazji trzecich urodzin zespołu.
W naszej "karierze", a było to zimą 2000/2001, mieliśmy również przyjemność muzycznie zapowiadać koncerty zespołu Stare Dobre Małżeństwo. To dopiero była frajda!!!
Wolna Grupa Bukowina w sierpniu 2001 zaprosiła nas do swojego jubileuszowego koncertu z okazji 30-lecia istnienia zespołu.
Są też takie miejsca do których zawsze chce się wracać. Do nich zaliczamy Radzyń Podlaski.
Dużo czasu spędziliśmy w naszym klubie Skład Butelek na Pradze. Organizowaliśmy koncerty, imprezy, sami czasem złapaliśmy za instrumenty... ale czas wrócić do gry :) Mamy nadzieję znów ruszyć w drogę :)

A kto chce więcej historii to zapraszamy do archiwum, na starą stronę!