VII Sympozjum Dziejów Biurokracji
18-19 września 2017 r., Kielce



(ZOBACZ PROGRAM)


Prezydent Miasta Kielce objął patronatem VII Międzynarodowe Sympozjum Dziejów Biurokracji



Kielce to pełen życia ośrodek kulturalny i naukowy. Miasto, które było początkowo targowiskiem na skraju Puszczy Świętokrzyskiej, prawa miejskie uzyskało przed najazdem Tatarów w XIII wieku, a ok. 1364 r. zostało ponownie lokowane. Przez sześć wieków życie Kielc było skupione wokół rezydencji biskupiej. Decyzją Sejmu Czteroletniego i Konstytucji 3 Maja miasto odebrano kościołowi na rzecz państwa Kilkanaście lat później, tj w 1816 r. Stanisław Staszic założył Szkołę Akademiczno Górniczą pierwszą techniczną wyższą uczelnię w Rzeczypospolitej, która stała się fundamentem dla późniejszej Politechniki Warszawskiej i Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Powyższe wydarzenie stanowiło skok cywilizacyjny w historii stolicy regionu świętokrzyskiego. Dalszy rozwój miasta nastąpił w okresie międzywojennym, gdy w Kielcach znajdował się zarząd Centralnego Okręgu Przemysłowego i zakłady przemysłowe. W latach późniejszych, bo po II wojnie światowej, pradawna osada w niczym już nie przypominała prowincjonalnej mieściny. Kielce rozrosły się, a do miasta przybyło wielu nowych mieszkańców.
Każdy odwiedzający Kielce znajdzie tu coś dla siebie. Czy to piękne krajobrazy, ciekawe zabytki architektury i budownictwa (ponad 250 obiektów), przyrody (5 rezerwatów przyrody) czy też różnorodne tematycznie muzea i galerie. Kielce to także doskonałe miejsce do uprawiania turystyki aktywnej latem i zimą. W obrębie miasta wyznakowano szlak miejski i sieć znakowanych szlaków spacerowych (ponad 70 km), ścieżek i szlaków rowerowych (ponad 80 km), 3 trasy dla górskiego kolarstwa wyczynowego, dwa centra narciarskie (dla początkujących i zaawansowanych), szlak konny (dwa ośrodki jazdy konnej). Skorzystać można także z licznych kortów tenisowych i sal gimnastycznych.



Kielce również się mogą pochwalić potencjałem akademickim, struktura organizacyjna Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego obejmuje 7 wydziałów, 35 kierunków studiów i blisko 150 specjalności
z zakresu nauk pedagogicznych, humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, artystycznych i nauk o zdrowiu. Ofertę dydaktyczną Uniwersytetu tworzą studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie, doktoranckie oraz habilitacyjne na Wydziale Humanistycznym. Uczelnia posiada 11 uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora, m.in. w dziedzinie nauk humanistycznych, przyrodniczych i sztuk plastycznych. UJK realizuje kilkanaście projektów inwestycyjnych, badawczych i edukacyjnych finansowanych w ramach programów rozwojowych szkół wyższych ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.owych mieszkańców.

Oprócz Uniwersytetu w Kielcach znajduje się również Politechnika Świętokrzyska, która jest uczelnią
w pełni akademicką oferującą studia I, II i III stopnia. Bazę lokalową uczelni stanowi, usytuowanych na terenie 22-hektarowego kampusu w centrum miasta, pięć budynków dydaktycznych z halami laboratoryjnymi, unikalne w skali kraju Centrum Laserowych Technologii Metali, nowoczesny gmach Rektoratu i Biblioteki Głównej, hala dydaktyczno-sportowa, audytorium na 600 miejsc, sześć domów akademickich, dwa budynki z lokalami mieszkalnymi, obszerny budynek z siedzibą między innymi „Klubu pod Krechą” oraz hale laboratoryjne i budynki biurowo-dydaktyczne Wydziału Mechatroniki
i Budowy Maszyn w Dąbrowie k. Kielc – tworząc tzw. „mały kampus” o powierzchni 2,75 hektara.
W Kielcach rozwija się również gospodarka – jako najlepszy przykład należy podać Targi Kielce, drugi w Europie Środkowo – Wschodniej organizator targów i wystaw



Targi Kielce to jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, to 90 000 m2 powierzchni wystawienniczej, a w tym 36 000 m2 w 7 pawilonach wystawienniczych z nowoczesną infrastrukturą. Targi Kielce to rocznie ponad 221 000 zwiedzających i gości z blisko 60 krajów, 7 000 firm oraz 215 000 m2 wynajętej powierzchni wystawienniczej.

Targi Kielce są organizatorem konferencji, seminariów i koncertów. W najnowocześniejszym w Polsce pawilonie wystawienniczym o powierzchni 5355 m2, możliwa jest organizacja kongresów i eventów dla 4500 osób. W sierpniu 2013 oddano do użytku nowe Centrum Kongresowe na ponad 1000 osób. W ramach rozbudowy powstał również parking wielopoziomowy na 480 samochodów oraz terminal wejściowy od strony zachodniej.
Do Targów Kielce należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym. Wśród organizatorów wystaw z Europy Środkowo – Wschodniej, kielecki ośrodek targowy znajduje się na drugiej pozycji pod względem liczby wystawców i wynajętej powierzchni, wyprzedzając HUNGEXPO Budapeszt, targi w Brnie czy Międzynarodowe Targi Kijów.



Kolejnym takim miejscem, którym mogą pochwalić się Kielce jest Kielecki Park Technologiczny. To miejsce nastawione na innowacyjność oraz kreatywność, otwarte na współpracę z przedsiębiorcami
z całej Polski oraz zagranicy. KPT został w ostatnim czasie operatorem projektu budowy w Kielcach kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar, wielomilionowej inwestycji będącej kołem zamachowym świętokrzyskiej gospodarki.
Park oferuje nowoczesną i profesjonalnie przygotowaną infrastrukturę oraz uzbrojone tereny inwestycyjne, objęte działaniem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firmy prowadzące działalność na terenie KPT mogą korzystać, z jednej strony z udogodnień parkowych, z drugiej zaś, z przywilejów podatkowych. Oferta instytucji jest zawsze odpowiedzią na indywidualne potrzeby potencjalnych współpracowników.
Kielce oprócz bogatej historii i wielu zabytków, które warto odwiedzić są centrum kulturalnym regionu, to tutaj odbywa się większość koncertów i imprez kulturalnych takich jak: Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej „Kielce”, Anima Mundi – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej, Memorial to Miles – festiwal muzyki jazzowej, Świętokrzyskie Dni Muzyki, Firmament – festiwal muzyki elektronicznej ,Festiwale filmowe i teatralne NURT, Plebiscyt publiczności ‚O Dziką Różę’, Kielecki Festiwal Tańca, OFF Fashion.



Kielce są również aktywne na arenie międzynarodowej, miasta partnerskie z którymi została nawiązana współpraca to : Gotha (Niemcy), Winnica (Ukraina), Budapeszt Czepel ( Wegry), Ramla (Izrael), Orange (Francja), Yuvao (Chiny), Taizhou (Chiny).



Nowość wydawnicza:
Dzieje biurokracji
tom VI
red. T. Bykowa, A. Górak, G. Smyk
Lublin 2016
878 ss., twarda oprawa







VI Sympozjum Dziejów Biurokracji

26-27 września 2015 r., Kazimierz Dolny
(ZOBACZ PROGRAM)


Nowość wydawnicza:
Dzieje biurokracji
tom V , cz. 1 i 2
red. A. Gaca, A. Górak, Z. Naworski
Lublin-Toruń-Włocławek 2013
841 ss.







W imieniu organizatorów, mam zaszczyt zaprosić na
V Sympozjum Dziejów Biurokracji
które odbędzie się w dniach 21-24 czerwca (czw. – niedz.)
2012 roku, w Toruniu i Włocławku.
(ZOBACZ PROGRAM)

Osoby zainteresowane uczestniczeniem w Sympozjum prosimy o wniesienie opłaty konferencyjnej w wysokości 150 zł.
na konto:
Fundacja Przyjaciół Toruńskiego Wydziału Prawa i Administracji
87-100 Toruń, ul. Władysława Bojarskiego 3
Bank Spółdzielczy w Toruniu
Nr konta: 77 9511 0000 0000 0012 2000 0010
z dopiskiem: biurokracja

Sekretarz sympozjum
dr Artur Górak



Nowość wydawnicza:
Dzieje biurokracji
Tom IV , cz. 1 i 2

szczegóły i możliwość zakupu na stronie
www.rasil.home.pl
w dziale księgarnia








15 marca 2010
Nowość wydawnicza:
Dzieje biurokracji na ziemiach polskich.
Tom III , cz. 1 i 2

szczegóły i możliwość zakupu na stronie
www.rasil.home.pl
w dziale księgarnia







20 czerwca 2009
Już do nabycia wydawnictwo z materiałami
z II Sympozjum Dziejów Biurokracji,

MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU TUTAJ











19 maja 2009
III Sympozjum Dziejów Biurokracji

(ZOBACZ PROGRAM)


19 lutego 2009
Zaproszenie do udziału w III Sympozjum Dziejów Biurokracji.
(ZOBACZ)


15 września 2008
Już do nabycia wydawnictwo z materiałam
z I Sympozjum Dziejów Biurokracji, pt. "Dzieje biurokracji na ziemiach polskich. Tom I".

SPIS TREŚCI I MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU ZNAJDZIESZ TUTAJ








8 lipca 2008
II Sympozjum Dziejów Biurokracji odbędzie się 19 września 2008 roku w Roskoszy k. Białej Podlaskiej.
ZOBACZ PROGRAM

Zakład Archiwistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Zakład Historii Średniowiecznej i Archiwistyki Akademii Podlaskiej w Siedlcach
Podlaska Fundacja Wspierania Talentów w Białej Podlaskiej
serdecznie zapraszają
na
II Sympozjum Dziejów Biurokracji
które odbędzie się w dniu 19 września 2008 r. w dworku w Roskoszy k. Białej Podlaskiej.
Uprzejmie informujemy, że opłatę konferencyjną w wysokości 130 zł należy wpłacić na konto Podlaskiej Fundacji Wspierania Talentów w Białej Podlaskiej do dnia 5 września 2008 roku
Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej
74 8025 0007 0016 9808 2000 0010
W rubryce „tytułem” proszę umieścić imię i nazwisko oraz dopisek „dzieje biurokracji”.
Osoby, które chcą otrzymać fakturę, proszone są o zamieszczenie na przekazie (lub przesłanie na adres: artur.gorak@poczta.umcs.lublin.pl) potrzebnych danych.
W ramach opłaty konferencyjnej organizatorzy gwarantują obiad i kolację 19 września oraz śniadanie dnia następnego.
Prosimy również o przesłanie na adres mailowy (
artur.gorak@poczta.umcs.lublin.pl) informacji, w jakich dniach życzą sobie Państwo zarezerwować nocleg: - 18/19 września; - 19/20 września

dr Artur Górak
Zakład Archiwistyki
Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
dr Dariusz Magier
Zakład Historii Średniowiecznej i Archiwistyki
Akademii Podlaskiej w Siedlcach


3 marca 2008
Zaproszenie do udziału w II Sympozjum dziejów biurokracji.
(ZOBACZ)

3 października 2007
Zapraszamy do nadsyłania wstępnych propozycji wystąpień na II Sympozjum Dziejów Biurokracji, które odbędzie się we wrześniu 2008 roku.

27 czerwca 2007
Na artykuły do wydawnictwa posympozjalnego czekamy do końca lipca 2007 roku. Prosimy nadsyłać je na adresy e-mailowe sekretarzy Sympozjum.