25 lipca 2007 r.
Nakładem RASIL zostały wydane pakiety widokówek promujących miasto Radzyń Podlaski i powiat radzyński pt. "Ziemia Radzyńska".



Pocztówki zostały przygotowane przez RKF "Klatka" i stanowią pokłosie majowej wystawy fotograficznej. Pakiety dostępne w księgarni internetowej Stowarzyszenia



23 lipca 2007 r.
W sprzedaży dostępne jest już wydawnictwo pokonferencyjne RASIL pt.
"Uroczysko Baran. W kręgu zbrodni".

ZOBACZ OKŁADKĘ




29 czerwca 2007
Lubelski Urząd Marszałkowski przyznał RASIL dofinansowanie na wydanie 4 tomu "Wschodniego Rocznika Humanistycznego", 5 tomu "Radzyńskiego Rocznika Humanistycznego" oraz wydawnictwa "Inwentarz miasta Radzynia z 1742 roku".



25 czerwca 2007 r.

Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych nagrodziło uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu radzyńskiego, którzy otrzymali najlepszą średnią ocen z przedmiotów humanistycznych w roku szkolnym 2006/07. Nagrody książkowe otrzymali:
· Ewelina Czemierska (Publiczne Gimnazjum w Brzozowicy Dużej).
· Martyna Gmur (Publiczne Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Kąkolewnicy).
· Weronika Guz (Zespół Szkół w Ulanie-Majoracie).
· Dorota Klimiuk (Zespół Szkół Samorządowych w Komarówce Podlaskiej).
· Milena Kot (Publiczne Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Kąkolewnicy)
· Marcin Oleksiński (Gimanzjum w Woli Osowińskiej).
· Joanna Ostapowicz (Zespół Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli).
· Michał Szczygielski (1 LO w Radzyniu Podlaskim).
· Anna Wysokińska (Publiczne Gimnazjum w Olszewnicy).
· Jacek Żelazowski (1 LO w Radzyniu Podlaskim).



20 czerwca 2007 r.
· RASIL ogłosiło kolejną edycję ogólnopowiatowego konkursu „Promujemy Najlepszych”. Nagroda – statuetka Radzyńskiego Niedźwiadka – zostanie przyznana w trzech kategoriach: kultura, gospodarka, samorząd. Nazwiska osób nominowanych do nagrody należy nadsyłać na adres RASIL lub internetowo na e-mail: rasil@home.pl. Rozstrzygnięcie konkursu w październiku 2007 r.

KUPON



18 czerwca 2007 r.
· Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał RASIL dotację na wydanie 4 tomu „Wschodniego Rocznika Humanistycznego” i 5 tomu „Radzyńskiego Rocznika Humanistycznego.




14 czerwca 2007 r.
· Pismo RASIL do Wojewody Lubelskiego z wnioskiem o przekazanie pomieszczeń po więzieniu Gestapo i UB w celu stworzenia Muzeum Martyrologicznego.

ZOBACZ LIST



13 czerwca 2007 r.
· Podczas konferencji 11 czerwca 2007 r. zaprezentowano wydawnictwo konferencyjne pt. „Uroczysko Baran. W kręgu zbrodni” pod redakcją Jana Kołkowicza, którego wydawcą jest RASIL.

ZOBACZ



12 czerwca 2007 r.

· W dniach 10-11 czerwca 2007 RASIL współorganizował uroczystości rocznicowe na miejscu kaźni żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego na uroczysku Baran w Kąkolewnicy. W ramach obchodów odbyła się Msza św. z Apelem Poległych w dniu 10 czerwca.
ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

oraz konferencja naukowa w Kąkolewnicy Wschodniej w dniu 11 czerwca
ZOBACZ FOTOREPORTAŻ



10 maja 2007 r.
· Pismo Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa popierające starania RASIL o przekazanie w użytkowanie i stworzenie muzeum martyrologicznego w byłych więzieniu Gestapo i UB w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Warszawskiej 4A.
ZOBACZ LIST